O nás

Při našich kurzech se můžete setkat s námi oběma – se mnou jako lektorkou a školitelkou Trageschule DIDYMOS a s mým manželem, Milanem Šmolíkem, certifikovaným lektorem nošení dětí, který kurzy pro Vás organizuje a zajišťuje a dodává tak všemu potřebné zázemí a stabilitu :-).

Lektorské kurzy nošení dětí Trageschule Didymos Daniela Šmolíková

Jmenuji se Daniela Šmolíková a nošení dětí se věnuji od roku 2005. Je to tedy už více než 15 let, co jsem v Německu složila závěrečné zkoušky a stala se ze mě historicky první česká certifikovaná lektorka nošení dětí. O té doby jsem nasbírala mnoho zkušeností z poradenství nošení dětí, nastudovala spoustu materiálů a literatury (nejen) o nošení dětí, absolvovala řadu dalších kurzů a seminářů, pomohla spoustě rodičů na jejich nosící cestě a také mnoha lektorům nošení dětí s nestandardními případy, které ve své praxi řešili.

Mým motorem bylo od začátku přinést i do našeho prostředí informace a kvalitu, které byly v zahraničí zcela běžné už v době mým začátků a které mě naprosto uchvátily. Dát rodičům možnost přeskládat si priority v přístupu ke svému dítěti úplně jiným způsobem, než bylo to té doby u nás obvyklé. Vrátit se ke kořenům a naslouchat sobě a svému dítěti a hodit všechny neopodstatněné obavy za hlavu. A vše dělat zároveň tak, aby to odpovídalo současným potřebám rodičů a aby to pro ně bylo zvládnutelné, pohodlné a ulehčilo jim to maximálně každodenní život s miminkem.

Po mých prvních kurzech vázání dětí v letech 2005-2006 jsem velmi rychle pochopila, že umět uvázat šátek není totéž, jako umět tuto schopnost efektivně zprostředkovat ostatním. Právě to bylo důvodem mého odhodlání absolvovat nějaký kurz pro lektory nošení dětí. U nás nic takového nebylo, takže mi nezbývalo než se poohlédnout za hranicemi.

Po certifikační zkoušce mi navíc došlo, že k plnohodnotné praxi lektorky nošení dětí nestačí jen jeden absolvovaný blok kurzů a závěrečná zkouška, ale že je potřeba doplnit si ještě velké množství dalších informací, které nebyly součástí kurzu a ani nebyly k dispozici v češtině, a především posbírat dostatečné množství zkušeností.

Jsem neskutečně vděčná a nadšená, že Vám teď mohu své know-how předávat v ucelené podobě dál. A že tedy Vy nebudete muset tolik hledat a tápat v zahraniční literatuře a na zahraničních webech. 

Jsem moc ráda, že tyto kurzy mohu dělat pod hlavičkou firmy DIDYMOS, která v roce 1972 vrátila nošení dětí na náš evropský kontinent. Od té doby se každým dnem intenzivně věnuje spolupráci s odborníky a šíření myšlenky potřebnosti blízkého kontaktu a nošení dětí mezi další a další rodiče a vítá ve svém kruhu každého, kdo s ní tuto potřebu sdílí.

Na práci lektorky nošení dětí pod Trageschule DIDYMOS miluji naprostou svobodu při své práci a naopak velkou odbornou podporu a zázemí, kdykoliv je jich zapotřebí. Stejné benefity teď nabízím i já Vám, navíc v češtině a s ohledem na naše české potřeby a situaci :-).

Samozřejmostí je Vaše podpora i po absolvování lektorského kurzu, pro ty účely jsem pro Vás zřídila FB skupinu absolventů lektorských kurzů Trageschule DIDYMOS, ve které se můžete zeptat na cokoliv, co Vás aktuálně ve vaší praxi pálí nebo zajímá. 

Jste-li stejný nadšenec do nošení dětí jako já a toužíte-li předávat toto nadšení profesionálním způsobem mezi další rodiče, nebo jste-li porodní asistentka, dula, fyzioterapeut/ka či jiný odborník, který se chce věnovat i tématu nošení dětí, jste na kurzu srdečně vítáni.

Moc se těším na Vaše případné dotazy a přihlášky :-). Jsem Vám kdykoliv k dispozici jak na telefonu, tak na e-mailu a najdete mě také na mých blogových stránkách www.danielasmolikova.cz.

Vaše

 

leden19_kurz_24.jpgleden19_kurz_19.jpg

Absolvované vzdělání

Říjen 2022

seminář Nošení na boku s dr. Evelin Kirkilionis – Tragenetzwerk e.V., online

Duben 2021

seminář Diastáza rekta a nošení dětí – ClauWi Trageschule Österreich, online

Únor 2021

seminář Elastické šátky – Trageschule DIDYMOS, online

Únor 2021

workshop Nosítka – Die Trageschule, online

Únor 2021

náslech online lektorského kurzu nošení dětí DIDYMOS s Evou Vogelgesang a Annou Hoffmann –Trageschule DIDYMOS

Únor 2021

workshop Elastické šátky s Hedwych Veeman – Wrap you in love, online

Listopad 2020

seminář Plus Size úvazy s Miluškou Flooren – DIDYMOS, online

Listopad 2020

seminář Nošení nedonošeňátek s Evou Vogelgesang – DIDYMOS, online

Duben 2019

workshop Tandem Wearing s LaKeta Kemp – DIDYMOS, Ludwigsburg

Duben 2018

přednáška Oxytocin: Biologický průvodce mateřstvím s Kertsin Uvnäs Moberg – APR, Brno

Září 2017

odborná konference k nošení dětí Tragetage 2017 – Die Trageschule Österreich und Schweiz, Vídeň

22.9. – 24.9.2016

lektorský kurz nošení dětí DIDYMOS –  Trageschule DIDYMOS, Ludwigsburg

Říjen 2015

odborná konference k nošení dětí Tragetage 2015 – Die Trageschule Österreich und Schweiz, Vídeň

Říjen 2012

praktické workshopy nošení dětí Kleine TrageTage – Die Trageschule Österreich und Schweiz, Baden

Červen 2010

praktické workshopy nošení dětí Dresdner TrageTage 2010 – Die Trageschule Dresden, Drážďany

Červen 2009

odborná konference k nošení dětí Dresdner TrageTage 2009 – Die Trageschule Dresden, Drážďany

Červen 2007

odborná konference k nošení dětí Dresdner TrageTage 2007 – Die Trageschule Dresden, Drážďany

3.11.2007

certifikační zkouška u Die Trageschule Dresden, Drážďany

2. – 3.11.2007

certifikační kurz poradenství nošení dětí – Die Trageschule Dresden, Drážďany

8. – 10.3.2007

nástavbový kurz poradenství nošení dětí – Die Trageschule Dresden, Drážďany

21. – 23.9.2006

základní kurz poradenství nošení dětí – Die Trageschule Dresden, Drážďany

2006 – 2007

dvouletý kurz garantovaný Unií porodních asistentek „Lektorka vědomé a aktivní přípravy na mateřství a rodičovství“ – A-centrum, Praha

1992 –1997

magisterské studium německého jazyka na Pedagogické fakultě UK, Praha

Sama_doma_21022012.jpg

Kde jste mě mohli vidět

27.1.2019           v pořadu Maminkář na Pigi rádiu na téma  JAK VYBRAT SPRÁVNÉ NOSÍTKO 

21.11.2018         v pořadu Maminkář na Pigi rádiu na téma  NOŠENÍ DÍTĚTE V ŠÁTKU 

Květen 2016       v rozhovoru s poporodní dulou Katkou Tůmovou na téma  ŠÁTKOVÁNÍ

21.2.2012           v pořadu ČT Sama doma na téma  VÁZÁNÍ ŠÁTKŮ NA MIMINKA 

24.5.2009           spolu s Borou Berlinger na přednášce  KONCEPT KONTINUA A NOŠENÍ DĚTÍ V ŠÁTKU na Festivalu Esoterika 2009