Reference účastníků lektorských kurzů

Jestli někdo ještě váhá, zda do toho jít, tak maximálně doporučuji, tenhle kurz je tak našlapaný informacemi a souvislostmi, dlouho jsem nezažila tak kvalitní kurz, a to jich pár v oblasti dětí mám... jakože zjistíte, že možná doopravdy víte o nošení úplný kulový a všechno vám zapadne :-). Navíc lektorskej šátek je fakt top, miluju ho, používám pořád a zákaznice si taky chválí, že si hned na něm vyberou délku..
Lucka Liptáková (online kurz 5/2021, reference z 6/2023 z FB skupiny Trageschule DIDYMOS - informace o lektorských kurzech nošení dětí)

Na lektorském kurzu u Daniely se mi líbila především jeho obsáhlost a důraz kladený na fyziologické potřeby dětí. Následně jsem absolvovala řadu kurzů, které mají za úkol školit profesionály v péči o těhotné ženy a ženy po porodu a témata jako bonding, zlatá hodinka, kontakt kůže na kůži a další už pro mě byla v podstatě opakování. Dále pro mě bylo důležité, že Daniela skutečně učí jak učit a v rámci kurzu jsem získala rady, jak sestavit vlastní kurz. Kurz mi mnohé dal a znamenal pro mě krok do nové etapy života. Díky, Dani <3.
Petra Vytásková, dula, lektorka nošení dětí a laktační poradkyně (psáno s odstupem 2,5 roku od absolvovaného online kurzu)

Ahoj, moc ti děkuji. Konečně uvážu tak, že jsem takřka spokojená :). Kurz je skvělý a cenově dost podhodnocený na člověka s tvými zkušenostmi. Tohle jsem snad ještě nikdy nikomu neřekla nebo nenapsala, ale tobě opravdu musím. Je za tím vším neuvěřitelně práce. Snad taky doklepnu i ta videa, až naberu trochu sílu. Bude to výzva :-). Moc ti děkuji za tvůj čas a energii nám věnovanou.
Klára Vopalecká (online kurz 11/2022)

Ahoj Dančo, jak jsem slíbila, posílám zpětnou vazbu. Dělám to rovnou dnes, kdy jsem ještě naplněná úžasnou atmosférou celého kurzu. Musím říct, že investovaných peněz do tvého kurzu vůbec nelituji. Obsahoval úplně vše, co jsem si představovala a ještě mnohem víc. Odcházím s mnoha informacemi, praktickými zkušenostmi a s vědomým, že znám ženu na svém místě, na kterou se můžu v budoucnu obrátit s konzultací, nebo prosbou o radu. Trochu jsem se bála online formy - zda se dokážu úvazy naučit opravdu dobře, ale vše jsi měla tak skvěle připravené, že strachy byly úplně zbytečné. Je za tebou vidět obrovský kus praxe, znalostí a zkušeností a s jakým nábojem své dovednosti předáváš je prostě super. Každé ženě, která uvažuje o tomto kurzu bych určitě řekla, ať do toho jde, že nebude litovat. Já se moc těším na budoucí spolupráci a jsem moc ráda, že jsem tě online, ale vlastně skoro osobně poznala.
Lucie Starcev (online kurz 04/2022)

Ráda bych sepsala své pocity a postřehy z kurzu pro lektory pod vedením Danielky Šmolíkové. Moje kariéra v oblasti poradenství pro rodinu začala již před 12 lety. Z chůvy se stala Laktační poradkyně a aktuálně pracuji jako Poradce pro rodinu. Daniela je pro mně Maminkou nošení v našich končinách. Osobně neznám člověka, který by o nošení věděl tolik jako Danka, která tím opravdu žije. Na kurz jsem se rozhodla přihlásit z důvodu zvýšení levlu svých vědomostí. A od koho jiného se má člověk učit, když né od těch nejlepších, že? Sice jsem léta nošení učila zvídavé rodiče, radila s výběrem šátku a celkově vyzdvihovala magické účinky nošení, tak musím říct, že díky kurzu jsem objevila mnoho, mnoho nového. Něco mi informace a zkušenosti ucelilo, no většina informací mně nakopla k dalším krokům a vzdělávání v oboru. A to je to, co je za mně naprosto skvělé. Fakt, že vám jeden kurz doplní mnoho z vašich již získaných informací a hlavně nastartuje vaši vášeň opět se do toho ponořit a dát tomu 200%. Kurz je za mně koncepčně skvěle postaven. Teoretickou část vždy aktivně doplní část praktická. U praktické části vaše výčitky, že nechodíte do fitka, rozhodně zmizí, neb se slušně zapotíte :-). Člověk by si řekl, že ho za 12 let práce nějaký nový úvaz nepřekvapí, no opak je pravdou. Osobně jsem vždy upřednostňovala přední úvazy a styl nošení. Díky kurzu jsem si osvojila tahy a praktiky a stala se ze mně milovnice nošení na boku. Záda a ani pánev mne nebolely a já objevila skvělé rady a tipy k tomuto stylu nošení, které jsem obratem začala používat ve své poradenské praxi. Kurz byl navíc online a jelikož jsem spíše prezenční student, dost jsem se bála, jak to zvládnu a zda vše poberu. Daniela má dar. Dar předat vám informaci tak celistvě a komplexně, že i já jsem opravdu vše pobrala :-). Opravdu mně kurz naplnil a posunul profesně dál. Danka je pro mně již léta vzorem v tomto krásném oboru a já jsem moc šťastná, že jsem mohla absolvovat právě její kurz. Za sebe mohu kurz jedině doporučit. Určitě by neměl chybět ve vzdělání žádného poradce v oblasti rodiny a péče o dítě. Z pohledu rodiče tento kurz vnímám jako skvělý prostředek k upevnění rodičovského sebevědomí a přijetí rodičovských kompetencí. Kurz doporučuji jak kolegům poradcům, tak i rodičům, kteří hledají cestu k tomu, jak si rodičovství užívat. Danielko Děkuji. Jsem ráda že ses právě ty stala mojí mentorkou. S láskou
Eva Labič, Pro Klidné Kojení (online kurz 05/2021)

Přihlášení na kurz jsem hodně zvažovala, protože cena je přece jen nezanedbatelný faktor a já momentálně nemám podmínky na to, abych se poradenství začala nějak výrazněji věnovat, takže je pro mě kurz spíš takový seberozvoj a investice do budoucna. Nakonec termín vyšel zrovna na lockdown a řekla jsem si, že to bude fajn smysluplné strávení času, který stejně musím strávit zavřená v katastru města. S odstupem jednoho měsíce musím říct, že investice času a peněz rozhodně nelituju. Daniela, která kurz vede, je vlídná, milá, přívětivá - prostě moc fajn. Po organizační i po technické stránce bylo vše perfektně zajištěné, měla jsem pocit, že je o mě vysloveně pečováno, aby mi kurz dal co nejvíc a abych si ho i užila. Byly to dva příjemně strávené víkendy, plné ženské energie a nadšení pro nošení a kontaktní rodičovství. On-line forma tomu nijak neubrala a po technické stránce opravdu není čeho se bát. Co se týče teoretické části kurzu, informace byly podrobné, kvalitní a ozdrojované, zasazené do širšího kontextu, dostali jsme veškeré podkladové materiály (i pro další studium nad rámec kurzu). Velmi oceňuju následné zařazení do skupiny certifikovaných lektorů Didymos a jakýsi “doživotní profesní servis”, který člověk absolvováním kurzu získává. Není to ve stylu “zaplatila sis víkendové školení a čau”, ale mám pocit, že jsem se stala členem cechu, který mě bude v mojí činnosti dál podporovat. Že na případné dotazy a problémy klientů nezůstanu sama, ale budu si mít kam přijít pro radu. Že když už jednou mám certifikát Trageschule Didymos, tak Didymos má zájem na tom, abych byla kvalitní lektor, protože je to i jeho vizitka. Praktická část byla taky super. U úvazů, které denně používám, jsem poprvé v životě měla pocit, že mě někdo opravdu UČÍ vázat (ne jen ukazuje, jak váže on), krůček po krůčku a tak důkladně, že bych to zvládla, i kdybych vázala poprvé v životě. Takže není třeba se kurzu bát, i když např. nenosíte na zádech nebo jste v životě nevázali klokana. Rozhodně se nijak neztrapníte. Abych to shrnula, z kurzu jsem nadšená. Celé mi to dávalo smysl a uvědomila jsem si, že právě takhle chci předávat tu radost z nošení miminek dál.
Jitka (online kurz 03/2021)

I přes nepříznivé okolnosti roku 2020 jsem moc ráda, že se mohl kurz uskutečnit a to dokonce v offline podobě. I když se nepovažuju za osobu teorií nošení nepolíbenou, tak mi kurz vše pěkně uspořádal, doplnil hluchá místa, ukázal další kontext a tak dále. Praktická část byla přehledná, byl dostatek času vše vyzkoušet. Zároveň od každého typu úvazu (břicho, bok, záda) byly tři příklady včetně vysvětlení výhod, nevýhod, vyzkoušení modifikací i třeba různých panenek nebo šátků pro lepší představu. Teoretická i praktická část mi byly přínosem, stejně tak i teorie a rady k samotné praxi poradkyně. V neposlední řadě chci vyzdvihnout atmosféru kurzu, nová přátelství, kontakty, vzájemné sdílení zkušeností a osobnost lektorky. S jejím pohledem na nošení a péči o dítě velmi souzním a jsem ráda, že jsem ji i ostatní účastnice kurzu mohla poznat a čerpat z jejich zkušeností. P.S. Pravidelný šálek dobré brazilské kávy neměl chybu.
Kateřina Čechová (kurz 12/2020)

Ahoj Dani, ráda bych ti poděkovala za možnost zúčastnit se lektorského kurzu nošení dětí online. Bylo to skvělé. Máš úžasný dar předat nejen odborné informace, ale i pozitivní energii a nadšení na dálku, díky čemuž kurz absolutně předčil veškerá má očekávání.
Vzhledem k tomu, že mám tři malé děti a prezenčního kurzu bych se mohla zúčastnit nejdříve za rok, byla pro mě online forma naprosto ideální variantou.
Vše bylo perfektní, od zajištění snímání obrazu dvěma kamerami, po vyzkoušení spojení, detailní vysvětlení přístupu do místnosti, načasování hovorů, atd. Závěrečný workshop byla taková úžasná třešnička na dortu. Určitě jsem ráda, že jsem do toho šla a nemám ani nejmenší pocit, že mi něco online uteklo :-).
Děkuji Ti za tvoji práci, nejen jako - teď už - certifikovaná lektorka, ale i jako máma.
Petra Vytásková (online kurz 06/2020)

V prosinci 2019 jsem absolvovala lektorský kurz u Daniely Šmolíkové. Pro mě to byl opravdu naplňující víkend. Ve chvíli, kdy si myslíte, že už o nošení víte leccos, tak na kurzu zjistíte, že to tak opravdu není ;-). Nelituji ani na vteřinu rozhodnutí, že do toho půjdu, protože mě to moře informací, energie a pozitivní přístup posunul o velký kus dál. Moc se těším, až budu moct informace a zkušenosti předávat dál a Daniele mockrát děkuji, že jsem ji mohla poznat a i ostatní ženy z kurzu.
Markéta Klímová (kurz 12/2019 Praha)

Kurz nošení dětí Trageschule Didymos je inspirativní kurz s propracovanou metodikou, jak nosit děti v šátku, která je předávána velmi příjemnou a pochopitelnou formou i pro člověka, který má s nošením méně zkušeností. Součástí kurzu jsou přehledně zpracované podpůrné materiály, se kterými je jedna radost pracovat a zažívat si do praxe všechny získané vědomosti. Děkuji Daniele za to, jak vše krásně uchopila a jak zasvěcuje nové lektorky/lektory do tajů a krásy nošení :-).
Martina Outlá (kurz 12/2019 Praha)

Lektorský kurz, který jsem v říjnu 2019 absolvovala, mě upřímně nadchnul a tak nějak „nakopnul“. Školitelka Daniela je velice pozitivní člověk a své nadšení přenesla i do celého víkendového kurzu. Pro mě byla k mému překvapení velice přínosná praktická část. Považovala jsem se za pokročilou šátkařku, které nečiní problém uvázat téměř cokoli. Na kurzu jsem zjistila, že umět vázat a umět správně vysvětlit je dost velký rozdíl. U teoretické části kurzu oceňuji, že informace nám byly předány jasně, srozumitelně a nebylo jich až tak veliké kvantum.
Michaela (kurz 10/2019 Brno)

Lektorský kurz Trageschule Didymos byl pro mě velmi přínosný. Daniela je opravdu příjemná lektorka, která umí předat své zkušenosti s ohromnou lehkostí. Kurz mě moc bavil. Praktická a teoretická část se vhodně prolínaly, takže člověk příliš dlouho nevázal, ani příliš dlouho neseděl u teorie. Na spoustu věcí jsem měla možnost nahlédnout z jiného úhlu, což bylo hodně inspirující. Moc děkuji!
Veronika Navrátilová (kurz 10/2019 Brno)

Na jaře jsem absolvovala lektorský kurz Trageschule Didymos u Daniely Šmolíkové. Šátkové úvazy jsem znala, ale kurz mi doplnil znalosti tam, kde jsem měla mezery. Oceňuji připravenost lektorky i množství obdržených materiálů. I když se lektorství nakonec aktivně nevěnuji, rozhodně účasti nelituji a mohu ji doporučit všem, které láká své šátkování posunout na vyšší level :-).
Ali Ce (kurz 03/2019 Praha)

O tento kurz jsem Danielu uháněla asi 3 roky. Neustále mě varovala, že jako zkušená nosící poradkyně se nic nového zřejmě nedozvím. Opak byl pravdou.
Nejen, že jsem se dozvěděla mnoho nových věcí, ale také se mi propojily stávající informace i v rámci mezioborových znalostí (dula, masérka, laktační poradkyně). V rámci vázání jsem se konečně "zamilovala" i do jiných úvazů než je kříž s kapsou. Jako laktační poradkyně jsem velmi ocenila dvojitý kříž, klokánka a smyčku na bok.
Moc děkuji Daniele za skvělý víkend plný zajímavých informací, podnětů a fint na vázání úvazů. Rozhodně doporučuji i pro úplně začínající poradkyně i právě díky tomu, že se Daniela umí přizpůsobit svým studentkám co do obsahu a formy.
Dagmar Ludvíčková (kurz 01/2019 Praha)

Kurz u Daniely Šmolíkové mohu vřele doporučit i pro lektory/lektorky, které jsou si jisté v kramflecích. Pro mě osobně to byla skvělá supervize a brainstorming. Kurz je vedený aktivně a člověk se opravdu zapotí jak v teorii, tak v praxi. Je to kurz stavěný pro ty, kteří jsou si jistí, že nosí správně a pohodlně, ale zároveň už mají touhu předávat vědomosti dále.
Kurz vás provede jak jednotlivými úvazy, tak historií nošení dětí, vyvrátí vám pár panujících mýtů a celkově upevní vaše odhodlání pokračovat.
Monika Roubalová Světlíková (kurz 01/2019 Praha)