Kurz pro těhotné – nošení v šátku od narození Zobrazit větší

Kurz pro těhotné – nošení v šátku od narození

Nový produkt

Délka kurzu cca. 2,5 hod.

Individuální kurz nošení dětí šitý na míru těhulkám. Dozvíte se zde a naučíte vše, co budete první týdny a měsíce po porodu potřebovat.

Náplň kurzu:

  • Anatomie a potřeby nošence
  • Ambulantní uzel
  • Kříž s kapsou
  • Úvaz pro těhotné na podporu bříška

Více informací

Objednat a domluvit termín

2 000 Kč

  • Praha 8 - Dolní Chabry
  • Online kurz
  • U Vás doma (dojezd do 30 min.)

Parametry

Délka kurzu cca. 2,5 hod.
Kurz pro rodiče Vázání od narození
Typ kurzu Individuální
Místo konání Dle dohody

Více informací

Tip: Pokud jste dvě kamarádky, podělte se o náklady na kurz. Smyslem je, aby na kurzu byl buď partnerský pár nebo, pokud se partner kurzu nemůže zúčastnit, tak třeba dvě těhulky, které se znají a  rozumí si a dokáží si tak kurz společně užít a vnímat jako bezpečné prostředí, ve kterém je možné klást i všetečné otázky. Ale samozřejmě můžete na kurz přijít i sama.

Na základě dlouholetých zkušeností velmi doporučuji naučit se šátek vázat ještě v těhotenství a nečekat až po porodu. Velmi Vám to usnadní první dny a týdny s miminkem a navíc můžete šátek ještě v těhotenství používat jako podporu pro bříško. Ideální je, když přijdete v 6.-8. měsíci.

Nemusíte se bát, že byste do porodu zapomněla to, co se na kurzu naučíte. Pro osvěžení vázání budete mít k dispozici podrobné písemné poklady i moje osobní vázací video, takže si vzpomenete raz-dva. Pokud byste přece jen potřebovala zkonzultovat vázání, máte v ceně kurzu také následnou online konzultaci do 20 min.

Kurzem Vás provede Mgr. Daniela Šmolíková, certifikovaná lektorka a školitelka Trageschule DIDYMOS se zkušenostmi od roku 2005 (www.danielasmolikova.cz)- Více o lektorce

Kde a jak probíhá kurz vázání šátku nebo nošení v nosítku

Kurz probíhá standardně v dopoledních hodinách v našich prostorách na Praze 8 - Dolní Chabry (8 minut busem od metra Kobylisy; při cestě autem je bezproblematické parkování před domem), ale můžete si zvolit i online kurz (zejména pokud nejste z Prahy) nebo mohu přijet za Vámi já (tuto službu nabízím za příplatek do dojezdové vzdálenosti 30 min).

Veškeré ceny kurzu se rozumí pro oba rodiče. Tedy pokud se kurzu účastníte oba, druhý z rodičů už neplatí nic navíc.

Během kurzu zodpovím všechny Vaše otázky, které se týkají nošení dětí či péče o miminko, a samozřejmě probereme i fyziologickou polohu dítěte v šátku nebo nosítku, která se odvíjí od jeho věku.

V závislosti na typu kurzu budete odcházet s tím, že víte, jak poznat fyziologické nosítko a jaké zásady je třeba při nošení dodržovat. Kromě toho Vám ale i spousta dalších puzzlíků ohledně vývoje dítě a péče o něj vytvoří celistvý obraz a bude Vám vše najednou dávat mnohem větší smysl.

Sebetrpělivější dítě bohužel nevydrží několikeré navázání šátku nebo nosítka po sobě, navíc s vázáním miminka máte vždy 90% pozornosti na miminku a na učení úvazu tak moc kapacity nezbývá, proto probíhá učení úvazu ve třech fázích a k dispozici jsou speciální vázací panenky velikosti a váhy novorozence.

  • Nejprve Vám detailně předvedu vázání konkrétního úvazu a každý jednotlivý krok podrobně vysvětlím.
  • Poté budete vázat se mnou a nakonec sami na vázací panence, která je pro Vás na kurzu k zapůjčení.
  • Jakmile získáte jistotu v jednotlivých hmatech a postupech, můžete navázat své dítě :-).

V případě, že se dodatečně ještě vynoří nějaké nejasnosti nebo otázky, můžete mě samozřejmě i po kurzu kontaktovat v rámci telefonické nebo e-mailové podpory, kterou Vám nabízím. 

Upozornění: Prosím za pochopení, že na kurz není možné brát s sebou jakákoliv domácí zvířata.